Herkesin bir hikâyesi vardır. İşte benim hikâyem!

Babam eve ilk bilgisayarı aldığında ilköğretim okulundaydım. İlk zamanlar ödev yapmak, müzik dinlemek, oyun oynamak için kullanıyordum. Vakit geçtikçe bunlarla sınırlı kalmadım. Bilgisayar bozulduğunda gelen bilgisayarcının başından ayrılmazdım. Neyi nasıl yaptığını merakla izlerdim. Bilgisayara olan merakım işte o günler başladı. Her neyse daha sonraki aşamalarda bilgisayarda aldığım hataları araştırıp öğrenmeye başladım. Ortaokulda internete merak saldım ve kendime ücretsiz web siteleri açıp HTML, CSS öğrenmeye başladım.

HTML, CSS Temelleri

Lisede internette bir büyüğümle tanıştım. HTML kodlarla alakalı bir sitesi vardı. İyi ki tanımışım, çünkü kendimi geliştirmem açısından çok faydalı oldu. Zamanla host, domain, SEO gibi kavramların ne olduğunu öğrendim. Kendime bloglar açtım. Video sitesi, teknoloji haberleri sitesi, dizi sitesi, tv programı sitesi vs. Bloglarım ziyaret almaya başlamış ve günlük tekil 1000 ziyaretçilere kadar ulaşmıştı. Bu durumdan yararlanmak yani kazanca dönüştürmek için Google Adsense hesabi aldım. Reklamları bloglarıma yerleştirdim ve iyi kazançlar elde ettim. Bu kazançları bir abinin bana bu işleri anlatmasıyla elde ettim. Bu işi tamamen karşılıksız yaptı. Hayatta her şey para olmadığını anladım ve bu yüzden internet siteleri hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Üniversiteye Geçiş

Gelelim herkesin korkulu rüyası üniversite sınavlarına. Her insanın idealleri vardır. Benim idealim bilgisayar mühendisliği okumaktı. İdeallerim doğrultusunda iyi ya da kötü hangi üniversite gelirse gelsin bilgisayar mühendisliği seçmem gerekiyordu. Ki öyle de yaptım. Tercih listeme 23 tane farklı üniversitelerde bilgisayar mühendisliği yazdım. Aralarından Süleyman Demirel Üniversite’si gelmişti. 12. tercihim.

Üniversite yıllarına kadar olan hikâyemi buraya kadar özetledim. Kazandığım tecrübeler, katıldığım etkinlikler ve yaptığım çalışmları Portfolyo ‘da görebilirsiniz.